Foto: Diyora Muslimova
15-sentabr kuni Ember & Embar terrassasida Hill tahririyati o‘z brendining yangi qiyofada taqdim etilishi va konsepsiyasi o‘zgarishiga bag‘ishlangan yorqin kechani o‘tkazdi. Ushbu voqea jurnalning ichki yangilanishi hamda xalqaro bozorga chiqishining o‘ziga xos ramzi bo‘ldi. «Same same but different» shiori ostida Hill nashri investorlarni estetik jihatdan jozibali kontent bilan jalb etishni hamda O‘zbekistonning biznes, madaniyat va moda sohasidagi yuksak salohiyatini namoyon etishni maqsad qilgan.
Yangi bosh direktor va bosh muharrir Alsu Bashar o‘z rejalari bilan o‘rtoqlashdi: «Hill dastlab O‘zbekistonning moda va madaniyati haqidagi jurnal edi. Biz uning konsepsiyasini o‘zgartirib, asosiy e’tiborni biznes, san’at va turmush tarzi sifatida modaga qaratdik». Shuningdek, u nashrning geografik ko‘lami kengayayotganini ta’kidlab, jurnal endilikda Turkiya va BAA kabi yangi bozorlarni ham qamrab olishini qayd etdi.
Tantanali oqshomda turli sohalarning taniqli vakillari jam bo‘lishdi. Ular orasida «Tashkent Invest» boshqaruvi raisi o‘rinbosari Andrey Peregudov, LWgroup mintaqaviy direktori Anvar Yusupov, Nobile Group bosh direktori Azim Urmanov, TBC Bank, Uzum boshqaruvi va Koç Construction vakillari, shuningdek, Turkiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi vakillari bor edi.
Hill Relaunch Party: yangi imkoniyatlar sari yangi qadam
Ipakchilikni rivojlantirish bo‘yicha xalqaro maslahatchi janob Shmid, Tissot va Certina brendlarining mintaqaviy menejeri Kamilla Husainova hamda FCN Group egasi Tatyana Jdanova kabi shaxslarning ishtiroki tadbir nufuzini yanada oshirdi. «LALI» brendi dizayneri va asoschisi Lali Fozilova ham kechaning diqqat markazida bo‘ldi.
VERTU va Jacob & Co brendlarining rasmiy distribyutori — Bizcon Group rivojlanish direktori Po‘lat Solihov, CMJ Group (TOUS va TIME rasmiy distribyutori) vakili Xoren Abramyan bilan birga o‘z kompaniyalarini taqdim etdi. Kechaga, shuningdek, Prive 7 go‘zallik salonlari xalqaro tarmog‘i direktori Mariya Turanova va Ribambelle restoranlar tarmog‘i egasi Oygul Musaxonova ham tashrif buyurdi.
Ushbu tadbir ko‘plab iste’dodli va nufuzli insonlarni birlashtirib, O‘zbekiston biznes hamjamiyati hayotida muhim voqeaga aylandi.
Kechaning maxsus mehmoni — O‘zbekiston xalq artisti Sevara Nazarxon o‘zining diltartar taronalari bilan bayramona kayfiyat ulashdi. Hamkorlar — TOUS, TIME, Tissot, Certina, VERTU, Chrono, Prive 7, «Kashemir i Shyolk» va New Millennium Eyewear tomonidan tashkil etilgan lotereya va qimmatbaho sovg‘alar o‘yini kechaga o‘zgacha zavq bag‘ishladi.
Hill nashri kelgusida adadini 5 000 nusxaga yetkazishni va maxsus sonlarni chop etishni rejalashtirmoqda. Yangicha yondashuvning muhim qismi — O‘zbekistonning betakror go‘zalligini professional fotosessiyalar orqali ochib beruvchi eksklyuziv ekspeditsiyalar bo‘ladi. «Biz, shuningdek, mahalliy san’atni qo‘llab-quvvatlash maqsadida o‘z mukofotimizni ta’sis etmoqdamiz», — dedi Alsu Bashar.
Shu tariqa, Hill jurnali o‘z an’analarini saqlagan holda, O‘zbekiston biznesi va madaniyati uchun yangi ufqlarni ochib, kelajak sari dadil qadam tashlamoqda.
Mehmonlar orasida bo‘lgan «Kashemir i Shyolk» direktori Mariya Fyodorova eng sara qadriyatlar Hill falsafasi va konsepsiyasi bilan hamohang ekanini ta’kidladi. VERTU vakili Lyubov Shlyaxtenkova esa jurnal bilan hamkorlikning ahamiyatini alohida qayd etdi.

Hill Relaunch Party: перезапуск с новыми возможностями
15 сентября на террасе Ember & Embar редакция Hill провела яркую вечеринку, посвященную перезапуску своего бренда и изменению концепции. Это событие стало символом внутреннего обновления и выхода журнала на международный рынок. Под слоганом Same same but different Hill стремится раскрыть потенциал Узбекистана в бизнесе, культуре и моде, заинтересовав инвесторов эстетически привлекательным контентом.
Алсу Башар, новый CEO и главный редактор, поделилась своим видением: «Hill изначально был журналом о моде и культуре Узбекистана. Мы изменили концепцию, сделав акцент на бизнесе, искусстве и моде как образе жизни». Она также подчеркнула важность территориального расширения, отметив, что журнал теперь охватывает новые рынки, включая Турцию и ОАЭ.
На вечере собрались известные гости из разных отраслей. Среди них были Андрей Перегудов, заместитель председателя правления «Ташкент Инвест», Анвар Юсупов, региональный директор LWgroup, Азим Урманов, генеральный директор Nobile Group, представители TBC-банка, управления Uzum и Koç Construction, посольства Турции.
Присутствие таких персон, как Шмид, международный советник по развитию шелководства, Камилла Хусаинова, региональный менеджер Tissot и Certina, и Татьяна Жданова, владелец FCN Group, добавило значимости этому событию. Дизайнер и основатель бренда LALI Лали Фазылова также привлекла внимание на вечере.
Пулат Салихов, директор по развитию Bizcon Group, официального дистрибьютора VERTU и Jacob & Co, представил компанию наряду с Хореном Абрамяном из CMJ Group, официального дистрибьютора TOUS и TIME. Вечер посетили Мария Туранова, директор международной сети салонов красоты Prive 7, и Ойгуль Мусаханова, владелица международной сети ресторанов Ribambelle.
Событие собрало множество талантливых и влиятельных людей, став значимой вехой в бизнес-сообществе Узбекистана.
Специальный гость вечера народная артистка Узбекистана Севара Назархан исполнила любимые композиции, создав атмосферу праздника. Вечер украсили лотерея и розыгрыш подарков от партнеров: TOUS, TIME, Tissot, Certina, VERTU, Chrono, Prive 7, «Кашемир и Шелк», New Millennium Eyewear.
Hill объявил о планах увеличить тираж до 5 000 экземпляров и выпускать специальные номера. Важной частью нового подхода станут эксклюзивные экспедиции по Узбекистану, раскрывающие его красоту через фотосессии. «Мы также учреждаем собственную премию в поддержку локального искусства», — объявила Алсу Башар.
Таким образом, журнал Hill сохраняет свои традиции и уверенно движется в будущее, открывая новые горизонты для бизнеса и культуры Узбекистана.
Среди гостей была Мария Фёдорова, директор «Кашемир и Шелк», отметившая, что лучшее соприкасается с философией и концепцией Hill. Любовь Шляхтенкова из VERTU подчеркнула важность сотрудничества с журналом.