Mana 2,5 yildirki, HILL UZBEKISTAN o‘zining unutilmas bazmlarini tashkil etish uchun munosib sabablar topib kelmoqda. Odatda yilning so‘nggi choragida o‘tkaziladigan ushbu tadbirlar o‘ziga xos samimiy muhiti, mahoratli san’atkorlari va eng saralangan mehmonlari bilan ajralib turadi. Navbatdagi uchrashuvga esa HILL UZBEKISTAN va Fashion TV o‘rtasidagi rasmiy hamkorlikning e’lon qilinishi asosiy bahona bo‘ldi.
Hill Annual Party — yorqin insonlar intiqib kutadigan oqshomlar
Tantanali kecha Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasining rooftop maydonida 80 dan ortiq mehmonni jamladi. Kirish qismida mehmonlarni Ereda brendining sumka va zargarlik buyumlari yangi kolleksiyasini namoyish etayotgan jonli manekenlar qarshi oldi. Martini asosidagi turli kokteyllar, gazaklar, issiq taomlar, MSA Winery brendining maxsus tanlangan mahalliy vinolari hamda Sette restaurant & bar restoranining mualliflik desertlari mayin DJ-set sadosi ostida oqshomga o‘zgacha fayz bag‘ishladi. Katryn Sky tomonidan ijro etilgan jaz taronalari va betakror Saya Musaning chiqishi shinamlik muhitini yanada boyitdi.
Kechaning kutilmagan sovg‘asi maxsus taklif etilgan mehmon — taniqli investitsiya strategi, bankir va bitkogan loyihasi asoschisi Yevgeniy Koganning ishtiroki bo‘ldi. U mehmonlar bilan O‘zbekistonning tashqi va ichki iqtisodiyoti mavzularida erkin muloqot qilib, o‘sha paytda AQSHdagi prezidentlik saylovlari bilan bog‘liq bo‘lgan investitsiya prognozlari haqidagi savollarga javob berdi. Shunday qilib, bazmda ishbilarmonlik ruhiga ham alohida e’tibor qaratildi.
Oqshomning eng hayajonli lahzasi yangi hamkorlar o‘rtasidagi sovg‘alar almashinuvi bo‘ldi. Fashion TV rahbari Mariya Lisovska Fashion TV’ning O‘zbekistondagi rasmiy elchisi va Ereda kreativ direktori Hayotbek Ismoilovga HILL brendi olmosini topshirdi. Shu tariqa, O‘zbekiston moda olami uchun istiqbolli hamkorlikka tantanali ravishda start berildi.
«Biz yangi sahifa ochmoqdamiz. Fashion TV va Mariya Lisovska bilan hamkorlikda O‘zbekistonni jahon sahnasiga olib chiqamiz. Butun dunyo ushbu mamlakatning haqiqiy go‘zalligiga guvoh bo‘ladi», - deya ta’kidladi HILL UZBEKISTAN loyihasi rahbari Alsu Bashar.
Shuningdek, nashr tomonidan O‘zbekiston rivojiga munosib hissa qo‘shgan ishbilarmonlarga maxsus mukofotlar topshirildi. O‘zbekiston milliy hunarmandchiligi va an’analariga ehtirom ramzi sifatida ushbu mukofotlar mahalliy kulollar tomonidan oq loydan, yaponcha raku texnikasida aynan shu tadbir uchun maxsus tayyorlangan.
Kechaning yuqori saviyada o‘tishida nashr hamkorlari va yaqin do‘stlarining hissasi katta bo‘ldi. Dr. Vaisov estetik va lazer tibbiyot klinikasi hamda Water Rower premium trenajyorlar brendi tadbirning asosiy homiylari sifatida qatnashdi. Kashemir va Ipak butigi esa mehmonlarga hashamatli aksessuarlarni sovg‘a sifatida taqdim etdi. Bu e’tibor tufayli oqshom har bir ishtirokchi yodida muhrlanib qoldi.
HILL o‘z hamkorlari bilan birgalikda kuchli va munosib insonlarni yagona maydonda birlashtirishga muvaffaq bo‘ldi. HILL Annual Party ham aynan shuning uchun — ya’ni maslakdoshlar bir-birini yaqindan tanishi, qo‘llab-quvvatlashi, birga rivojlanishi va, albatta, madaniy hordiq chiqarishi uchun xizmat qiladi.

Hill Annual Party — вечеринки, которые ждут яркие люди
Вот уже 2,5 года HILL UZBEKISTAN находит повод для организации собственных вечеринок. Как правило, они проходят в последнем квартале года. И всегда их отличает душевная атмосфера, яркие артисты, а гости — самые роскошные. Поводом для последней стало официальное объявление о партнерстве HILL UZBEKISTAN и Fashion TV.
Вечеринка собрала более 80 человек на руфтопе в Hyatt Regency Tashkent. Гостей встречали живые манекены, демонстрирующие новую коллекцию сумок и украшений Ereda. Закуски и вариации коктейлей на основе Martini, горячие блюда и подобранные под них вина от локального MSA Winery, авторские десерты от Sette restaurant & bar — гости наслаждались напитками и яствами под неспешный DJ-сет. Концертная программа из джазового сета Katryn Sky и выступление невероятной Saya Musa создали уютную атмосферу.
Неожиданным сюрпризом стало выступление специального приглашенного гостя Евгения Когана — инвестиционного стратега, банкира, основателя проекта bitkogan. Он с легкостью общался с гостями на темы внешней и внутренней экономики Узбекистана, ответил на волнующие вопросы об инвест-прогнозе, связанные на тот момент с ноябрьскими выборами в США. Бизнес-тон был учтен.
Кульминацией вечера стал обмен подарками между новыми партнерами. Мария Лисовска (CEO Fashion TV) вручила фирменный бриллиант HILL и амбассадору Fashion TV в Узбекистане креативному директору Ereda Хаётбеку Иcмаилову. Вот так официально и празднично стартовало многообещающее для моды Узбекистана партнерство.
«Мы начинаем новую историю. Вместе с Fashion TV и Марией Лисовска мы выводим Узбекистан на мировую сцену. Весь мир увидит, как красива эта страна на самом деле», — отметила Алсу Башар, владелец HILL UZBEKISTAN.
Также журнал вручил именные награды бизнесменам, которые внесли ощутимый и особый вклад в развитие Узбекистана. Они были созданы из белой глины в японской технике раку руками узбекских гончаров специально для этого мероприятия как дань уважения традициям и узбекскому ремеслу.
Вечер поддержали партнеры и друзья издания. Главными спонсорами стали клиника эстетической и лазерной медицины Dr. Vaisov, бренд премиальных тренажеров для гребли Water Rower. А бутик итальянских брендов «Кашемир и Шелк» предоставил люксовые аксессуары в качестве подарков гостям. Благодаря им этот вечер запомнился каждому.
Вместе с партнерами HILL удалось объединить на одной площадке сильных и достойных людей. Для этого и существует HILL Annual Party, чтобы они знали и поддерживали друг друга, развивались вместе и, конечно же, умели красиво отдыхать.