Tashkent City Mall: o‘zgacha taassurotlar hududi
Toshkent ko‘z o‘ngimizda o‘zgarmoqda. Shahar kengaymoqda, yangi mavzelar qad rostlamoqda. Infratuzilma rivojlanib, dunyoga mashhur brend va kompaniyalar o‘z vakolatxonalarini ochmoqda. Mashhur yulduzlar ishtirokidagi konsertlar, yirik sammit va konferensiyalar... Poytaxt hayoti sur’ati allaqachon o‘zgargan, bu, ayniqsa, nisbatan yangi barpo etilgan Tashkent City hududida yaqqol seziladi.
Qiymati 1,5 milliard dollarga teng ushbu ulkan shaharsozlik loyihasi A toifasidagi (Summit) biznes markazlarini o‘z ichiga olgan ishbilarmonlik klasteri, hashamatli apartamentlar, besh yulduzli JW Marriott Hotel Tashkent va Hilton Tashkent City mehmonxonalari, musiqali favvoralarga ega yashil dam olish maskani hamda mamlakatdagi eng yirik — umumiy maydoni 250 000 m² bo‘lgan Tashkent City Mall savdo majmuasini birlashtirdi. Savdo markazi ishga tushishi bilan ushbu hudud yangi joziba markaziga aylandi: bu yerga har kuni 45 000 nafargacha kishi tashrif buyurmoqda.
Tashkent City Mall’ning asosiy ustunligi — universallik
Tashkent City Mall’da yoshi va qiziqishidan qat’i nazar, har bir tashrif buyuruvchi o‘ziga kerakli hamma narsani — xariddan tortib, hordiq va ishbilarmonlik uchrashuvlarigacha topa oladigan muhit yaratilgan.
Moda va uslub ixlosmandlari uchun
Dunyoning yetakchi va eng kuchli mahalliy brendlarini o‘zida jamlagan 250 dan ortiq butiklar xizmatingizda. Ikkinchi qavat to‘liq Luxury Avenue uchun ajratilgan — bu yerda 10 000 m² maydonda eng sara va dolzarb kolleksiyalar taqdim etilgan lyuks darajadagi xaridlar hududi joylashgan.
Gurmanlar uchun
40 dan ortiq umumiy ovqatlanish maskanlari — casual uslubidagi ovqatlanish shaxobchalaridan tortib mualliflik oshxonasiga ega restoranlargacha — bog‘ manzarasi namoyon bo‘ladigan ochiq terrasalar va rooftop-launj-bar bilan boyitilgan.
Bolali oilalar uchun
Puxta o‘ylangan infratuzilma o‘yin maydonchalari, bolalar aravachalari ijarasi va farzandlar bilan hordiq chiqarishni yanada qulay va oson qiladigan xizmatlarni o‘z ichiga oladi.
Hordiq chiqarish va hayajonli lahzalar uchun
To‘rtinchi qavatda 14 ta zaldan iborat IMAX kinoteatri, ikkita basseynli fitnes-studiya va VR texnologiyalariga ega ko‘ngilochar hudud jamlangan. Bu maskan xariddan keyingi yoqimli hordiq yoki tashrif buyurish uchun alohida sabab bo‘lishi mumkin.
Servis va qulaylik
Mehmonlarga yuqori darajadagi xizmat ko‘rsatiladi: konsyerj hududi, ma’lumotlar peshtaxtasi va xaridlarni ortiqcha tashvishsiz amalga oshirish imkonini beruvchi hands-free xizmati mavjud.
Ishbilarmonlar uchun
Summit biznes markaziga to‘g‘ridan-to‘g‘ri chiqish yo‘li, mukammal logistika va uchrashuvlar uchun qulay maydonlar.
Sayyohlar uchun
Tashkent City Mall majmuasidan JW Marriott mehmonxonasiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri o‘tish mumkin. Qulay joylashuv esa poytaxtning asosiy diqqatga sazovor joylariga tez fursatda yetib borish imkonini beradi.
Shunchaki savdo emas
Tashkent City Mall interyerlari uchta — Meros, Bugun va Kelajak deb nomlangan galereyalarga bo‘lingan. Ularning har birida o‘zbek me’morchiligi va tabiatining unsurlari o‘ziga xos tarzda talqin etilgan. Mahalliy rassom va fotograflarning vaqtinchalik ko‘rgazmalari hududga madaniy ruh bag‘ishlaydi, xalqaro brendlar ishtirokidagi moda namoyishlari esa sohadagi yangi tendensiyalarni belgilaydi.
Mazkur maydon LVMH konglomerati hamda O‘zbekistondagi Podium va Glamour riteylerlari tomonidan yuqori baholanib, bu yerda yetakchi modellar hamda soha mutaxassislari ishtirokida ulkan namoyish o‘tkazildi. Tashkent City Mall O‘zbekistondagi eng yaxshi aralash turdagi loyiha sifatida Asia Pacific Property Awards mukofotiga loyiq ko‘rildi. Endi lyuks darajadagi xaridlar uchun boshqa davlatga borish shart emas.
Tashkent City Mall — bu zamonaviy, dunyoga ochiq va kelajakka ishonch bilan qaraydigan Toshkentning yangi turmush tarzi shakllanayotgan maskandir.

Tashkent City Mall: территория особых впечатлений
Ташкент меняется на глазах. Город растет, строятся новые районы. Развивается инфраструктура, открывают представительства всемирно известные бренды и компании. Концерты со звездами, крупные саммиты и конференции… Ритм давно изменился, особенно это чувствуется в относительно новом районе Tashkent City.
Этот масштабный проект городского развития стоимостью $1,5 млрд объединил деловой кластер с бизнес-центрами класса «А» (Summit), люксовые апартаменты, пятизвездочные отели JW Marriott Hotel Tashkent и Hilton Tashkent City, зеленую зону отдыха с поющими фонтанами и крупнейший торговый центр страны Tashkent City Mall площадью 250 000 м². С появлением последнего район стал новой точкой притяжения: ежедневно сюда приходит до 45 000 человек.
Главная ценность Tashkent City Mall — универсальность
В Tashkent City Mall создана среда, в которой любой посетитель, независимо от возраста и интересов, найдет все необходимое — от шопинга до отдыха и деловых встреч.
Для ценителей моды и стиля
Более 250 бутиков, представляющих ведущие международные и сильнейшие локальные бренды. Второй этаж полностью отведен под Luxury Avenue — 10 000 м² пространства, посвященного люксовому шопингу с актуальными коллекциями.
Для гурманов
Более 40 концепций питания — от casual до ресторанов с авторской кухней — дополняются открытыми террасами с видом на парк и rooftop-лаунж-баром.
Для семей с детьми
Продуманная инфраструктура включает игровые зоны, прокат детских колясок и сервисы, которые делают отдых с детьми комфортным и легким.
Для отдыха и впечатлений
Четвертый этаж объединяет IMAX-кинотеатр на 14 залов, фитнес-студии с двумя бассейнами и зону развлечений с VR. Пусть это станет десертом после шопинга или самостоятельной причиной визита.
Сервис и комфорт
Гостей сопровождает высокий уровень сервиса: консьерж-зона, информационные стойки и услуга hands-free, позволяющая наслаждаться шопингом без лишних забот.
Для деловой аудитории
Прямой доступ к бизнес-центру Summit, выверенная логистика и удобные пространства для встреч.
Для туристов
Из Tashkent City Mall можно напрямую попасть в отель JW Marriott. Расположение позволяет быстро добраться до ключевых достопримечательностей Ташкента.
Больше чем просто ретейл
Интерьеры Tashkent City Mall разделены на три галереи: «Наследие», «Настоящее» и «Будущее». Каждая переосмысляет элементы узбекской архитектуры и природы. Временные экспозиции местных художников и фотографов добавляют культурный контекст, а модные показы с участием международных брендов формируют новую повестку индустрии.
Площадку уже высоко оценил конгломерат LVMH совместно с узбекскими ретейлерами Podium и Glamour, проведя здесь масштабный показ с участием ведущих моделей и гостей индустрии. Tashkent City Mall получил премию Asia Pacific Property Awards как лучший проект смешанного использования в Узбекистане. Теперь не нужно лететь в другую страну для люкс-шопинга.
Tashkent City Mall — это место, где формируется стиль жизни современного Ташкента — динамичного, открытого миру и уверенно смотрящего в будущее.